608 776 888

16. 7. Luboš

Zítra: Martina
Drobečková navigace

Úvodní stránka > Sádrokarton

Sádrokarton

Co je to sádrokarton? Pokud jste se s tímto pojmem ještě nikdy nesetkali, nebo prostě jen nevíte o co, že to vlastně jde, jste tu správně.

Sádrokarton jsou prakticky lehké, sádrové vrstvy na okrajích obaleny izolační vrstvou velice podobnou papíru. Sádrokarton je nejsnadnějším řešením takzvaného suchého způsobu zdění. Díky němu budete schopni nejen jednoduše stavět příčky, ale celkově zrekonstruovat, zateplit či jinak upravit váš interiér. Sádrokartonovými deskami tedy můžete velice rychle a bez větších problémů naprosto změnit vzhled vašeho interiéru, ať už domácnosti nebo kanceláře, a to včetně rozvodů vody a elektřiny.

Sádrokartonové desky mají několik velice výhodných vlastností. Je totiž známo, že sádra umí regulovat vlhkost v místnosti a funguje také jako tepelná a zvuková izolace. Díky několika různým variantám, ve kterých se sádrokarton vyrábí, je také jeho použití velice rozmanité. Ať už klasický sádrokarton, který je nejvhodnější na budování jednoduchých příček a širokého využití nalezne i při stavbě podkroví, tak sádrokarton voděodolný.

Voděodolný sádrokarton má vnější izolační vrstvu tvořenou voděodolnou fólií. Díky této fólii odolává daleko vyšší vlhkosti než sádrokarton klasický. Využití potom nalézá při stavbách a rekonstrukcích koupelen a kuchyní. Při budování koupelen se dokonce často doporučuje obložit zeď před položení kachliček ještě sádrokartonovou deskou, právě kvůli její voděodolnosti.

Velkou výhodou sádrokartonu je dále jeho snadná tvarovatelnost. Přestože sádrokartonové desky jako takové, jsou velice pevné, díky jednoduchému řezání je možné ze sádrokartonu vybudovat nejen už zmiňované příčky, ale například i poličky, zapuštěné skříně, výklenky či do kuchyně dokonce i spižírnu.

Sádrokarton se během několika let, co je vyráběn stal velice oblíbeným materiálem, který rádi využívají nejen kutilové, ale i profesionální firmy. Vybudoval si tak poměrně silnou pozici na trhu a stal se nedílnou součástí moderního stavebnictví.

výprodej kolekcí plavek TRIOLA do 2023 .

Nová kolekce 2024 již v prodeji

Nákupní koš
Košík je prázdný
Vyhledat v katalogu