608 776 888

17. 4. Rudolf

Zítra: Valérie
Drobečková navigace

Úvodní stránka > Elektroinstalace

Elektroinstalace

  • rekonstrukce
  • novostavby

Elektromontážní práce - reference

Osvětlení škol? Nefunkční a často škodlivé !

Stav umělého osvětlení ve školních učebnách je i v sočasné době na úrovni, která v mnoha nevyhovuje požadavkům moderního školství ani současné legislativě. Z výzkumů, které proběhli na českých školách vyplývá, že až 80% škol nesplňuje hygienické normy na osvětlení vnitřních prostor. Nařízení Evropské unie ukládá školám do konce roku prokázat, že používají takové osvětelné zdroje, které vyhovují normám.

Ve školách se svítí převážně standardními lineárními zářivkami a obyčejnými žárovkami.

Standardní lineární zářivky mají standardní světelný tok a špatné barevné podání. Zářivky s naprosto nevyhovujícím barevným podáním.Patří např.do prostor skladišť,balíren,kotelny, rozhodně však ne do škol.

Při dlouhodobém používání světelných zdrojů se špatným barevným podáním, dochází k únavě očí, bolestem hlavy a zhoršení zraku. To vše má samozřejmě vliv na výkon a výsledky nejen žáků, ale i učitelů.

Především osvětlení tabulí je kritické a velká většina škol normy z tohoto hlediska nesplňuje.Ani osvětlenost v jednotlivých učebnách  není často dostatečná.

svítidlo LLX AL pro osvětlení učeben,kanceláří apod.

Do budoucna bude nutné tabule přisvítit, ale jak a čím ?

Žárovkami ? Ty sice splňují hledisko kvality světla, ale zase zatěžují finanční rozpočet školy.
Víte, že každá úsporná zářivka ušetří oproti obyčejné žárovce po dobu své životnosti více jak 4400 Kč ? A kolik takových žárovek ve škole máíte ?

Naše rada?

Nahraďte standardní zářivky třípásmovými zářivkami řady PHILIPS MASTER s barevným podáním. Takové zářivky mají až o polovinu delší životnost, mnohem lepší světelný výstup a barevné podání. Jedná se o světelné zdroje, které se vyznačují vysokou spolehlivostí po celou dobu životnosti, tzn.že taklé výrazně snižují náklady na údržbu.

svítidlo SLIM AS ideální pro osvětlení školních tabulí

PHILIPS MASTER TL-D Super 80 36W/840

Ideální světelný zdroj pro použití do škol, který se vyznačuje výbornou kvalitou světla, velmi dlouhou životností a spolehlivostí a celkově nižšími investičními náklady. Obyčejné žárovky na chodbách a toaletách jednoduše nahraďte kompatními integrovanými zářivkami řady MASTER, ty mají až 15x delší životnost, o 80% menší spotřebu elektrické energie, a počet sepnutí nemá vliv na jejich životnost.

MASTER PL Elektronic

Nabízí 80% úsporu energie, výbornou kvalitu světla a je dostupný v různých barvách světla. Životnost 15 000 hodin.

Společnost Philips vyrábí kromě kvalitních světelných zdrojů svítidla, která jsou určena do škol. Investice do nových svítidel se z dlouhodobého hlediska rozhodně vyplatí. Opět můžeme hovořit o velkých úsporách na energiích při přechodu na svítidla s moderním elektronickým příslušenstvím.

Nabídka svítidel do škol je široká, důležité je vybírat svítidla s elektronickým příslušenstvím a s kvalitní optikou.Výborná jsou také mřížová svítidla, která propouštějí více světla.Tato svítidla byla navržena speciálně pro osvětlení tabulí, neoslňují a přitom nabízejí dostatečnou intenzitu osvětlení.

A co Vaše škola ? Splňuje hygienické normy ? Obraťte se na nás, rádi  Vám poradíme.

Další osvětlení bytové a komunikační osvětlení např.

užití:

svítidlo je možno použít i jako vchodové osvětlení (vyšší krytí)


Stupeň krytí IP40

užití:


bytové, komunikační prostory


Stupeň krytí IP40

užití:

bytové, obchodní , komunikační prostory

Stupeň krytí IP20